• Quality Label etweening

• Εθνική και Ευρωπαϊκή Ετικέτα Ποιότητας για έργο Etwinning του σχολείου μας

Το έργο Etwinning του σχολείου μας “Change Yourself, Not Nature 2” απέσπασε την Εθνική και την Ευρωπαϊκή Ετικέτα Ποιότητας. Πρόκειται για έργο που υλοποιήθηκε από το σχολείο μας την περίοδο 2020-2023 στο πλαίσιο του προγράμματος Erasmus+, KA229· συγκεκριμένα, οι παραπάνω Ετικέτες απονεμήθηκαν για τις δράσεις των Ομάδων κατά την περίοδο 2022-2023. Η ομάδα εργασίας του σχολείου μας συνεργάστηκε με τα σχολεία “The Corporation of NCG” από το Λονδίνο του Ηνωμένου Βασιλείου, “Gazi Anadolou Lisesi” από τη Σαμψούντα της Τουρκίας και “Liceo Scientifico Statale Alfred Nobel” από τo Torre del Greco της Ιταλίας.

H Εθνική και η Ευρωπαϊκή Ετικέτα Ποιότητας απονέμονται στα έργα eTwinning που κατάφεραν να φτάσουν σε υψηλό επίπεδο ποιότητας πληρώντας μια σειρά από κριτήρια που έχουν τεθεί από την Κεντρική Υπηρεσία Υποστήριξης σε συνεργασία με την αντίστοιχη Ελληνική Εθνική Υπηρεσία Υποστήριξης της Δράσης.